Přeskočit navigaci

Služby

 

Systémová podpora

V rámci softwarového servisu nabízí společnost ITS řadu specializovaných služeb. Zejména všeobecné poradenství v IT, instalace, servisní podporu a konzultace s certifikovanými odborníky v oblasti infrastruktury, bezpečnosti, systémů i5/OS, OS/2, DB2, Tivoli Storage Manager, Linux, AIX, MS Windows Vista/XP/2000/NT, Lotus Notes/Domino, WebSphere, MQSeries, LifeKeeper a VMWare.
 

Servisní služby

Tým kvalifikovaných techniků zajišťuje kompletní záruční a pozáruční servis produktů IBM, Lenovo a Apple. Naše servisní střediska poskytují služby všem zákazníkům provozujícím IBM System x, low-end a vybrané mid-range storage, notebooky a stolní počítače Lenovo, pokladní systémy IBM a stolní počítače, servery, notebooky, přenosná zařízení a telefony Apple. Záruční a pozáruční servis je realizován dle technických podmínek výrobce v servisním středisku ITS (Carry in) nebo v místě instalace zařízení (On Site).

Výjimkou jsou zařízení Lenovo řady Idea, jejichž servis je zajišťován dle záručních podmínek společnosti Lenovo centrálně a zákazník si jej objednává na lince 800 702 703.

O kvalitě práce servisního oddělení ITS svědčí skutečnost, že jej ve velké míře využívá IBM Česká republika pro své zákazníky s uzavřenou smlouvou na Servisní podporu hardware. Na centrálním dispečinku jsou přijímány požadavky na běžné servisní zásahy v pracovní dny 8.00 -17.00 hodin.  Mimo uvedenou dobu jsou 24 hodin denně 7 dní v týdnu a 365 dní v roce přijímány požadavky od smluvních zákazníků ITS a zákazníků disponujících smlouvou  na Servisní podporu hardware IBM. Pro hlášení požadavku na servisní zásah je možné použít 24 hodin denně telefon, fax, email.
 

Komunikace

V oblasti komunikací jsou zajišťovány služby s důrazem na zabezpečení - připojení k Internetu se vzdáleně spravovaným nebo pronajatým firewallem, realizace bezpečných virtuálních privátních sítí (IPSec/3DES), ochrana elektronické pošty a klientských stanic proti útokům virů. Pro své zákazníky zajišťuje ITS vysoce bezpečné celosvětové připojení do jejich podnikových privátních sítí, které je autorizováno pomocí klientských certifikátů a jednorázových hesel kalkulátory Vasco.
 

Služby systémového integrátora

ITS provádí poradenskou a expertní činnost, včetně studií a projektů informačních systémů. Následně koordinuje dodávky hardware, implementaci software, realizuje doplňující části aplikačního software pro zajištění integrity informačního systému.
 

Serverová konsolidace

V oblasti serverové konsolidace vychází společnost z dlouhodobé zkušenosti a je schopna pokrýt všechny potřebné kroky konsolidačního procesu od výchozího rozboru a následné studie až po implementaci a migraci současných systémů.
 

Disaster recovery

ITS  zajišťuje pro své zákazníky služby plánování, zabezpečení a bezpečného uložení prostředků pro případ živelných nebo jiných katastrof. Služby zahrnují bezpečné umístění  záložních systémů s on-line nebo off-line replikací na primární systémy a možnost dočasné nebo trvalé alokace kancelářských prostor pro zachování nepřerušeného chodu společnosti.
 

Překlady

ITS disponuje týmem odborníků s letitou zkušeností v oblasti překladů aplikačních programů nebo komponent operačních systémů. Překladatelské služby jsou zajišťovány od vlastního počátečního překladu až po výsledné sestavení lokalizované verze a její kontroly u výrobce překládaného software.
 

Paměťové sítě

ITS disponuje týmem certifikovaných odborníků schopných navrhnout a implementovat paměťové sítě (SAN, NAS…) do stávající firemní infrastruktury. Společnost dále zajišťuje servis a podporu těchto sítí na hardwarové i softwarové úrovni včetně jejich dalšího rozšiřování.
 

Vývoj a dodávky aplikačního SW

ITS zajišťuje vývoj aplikačního programového vybavení, včetně vývoje s využitím nejmodernějších informačních technologií a nástrojů, zejména v objektově orientovaném prostředí s použitím jazyka JAVA, WebSphere Server, WebSphere Studio, XML a Lotus Notes. ITS realizuje dodávky, implementaci a systémovou podporu vlastních aplikačních produktů jako jsou SPECTRUM/400, NOMIS, eBDX a eBDX-A.
 

ASP provozní služby, Webhosting, E-commerce

ITS zajišťuje ve svých prostorách provoz, ochranu a 24 hodinový dohled na servery zákazníků, pronájem strojového prostoru a aplikačního software na základě paušálního poplatku za tyto služby. ITS disponuje možností bezpečného připojení do sítí různých telekomunikačních operátorů prakticky neomezenou rychlostí. V případě vzdáleného přístupu k systému zákazníka (modem - pronajatá linka, modem - Internet Service Provider) provádí ITS pomocí této služby kontrolu systému v dohodnuté době (Remote Support). Kromě toho spolupracuje se svými zákazníky při řešení havarijních stavů a řešení záložního provozu.