Přeskočit navigaci

IBM má největší podíl na trhu webových portálů

11.06.2009
IBM má dle výzkumu analytické agentury Gartner, Inc. největší podíl na trhu webových portálů
p>

K úspěchu společnosti IBM v segmentu portálů přispěl nárůst obchodních případů s klienty z oblasti zdravotnictví. Software WebSphere Portal rozšířený o funkce webu 2.0 používá více než 6 500 klientů IBM.

Portálová řešení IBM jsou také velmi dobře přijímána ve finančním sektoru. Tento software IBM používá 10 největších světových bank, devět z deseti největších bank v USA, sedm z deseti největších evropských bank a osm z deseti největších bank v Asii a Tichomoří.

Software IBM WebSphere Portal verze 6.1 umožňuje bezpečně kombinovat informace z podnikových aplikací a webu. Nový software disponuje funkcemi Webu 2.0, které uživatelům pomáhají k větší produktivitě a rychlejšímu vyhledávání informací. Například jeho funkce označovaná jako „live text“ umožňuje uživateli kliknout na text – v kontextu aktuálního podnikového procesu – a vidět podpůrné informace, které s daným úkolem souvisí.

IBM právě zpřístupnila nový portál Industry Toolboxes for WebSphere Portal, který poskytuje zákazníkům a partnerům řadu scénářů vzorových použití, šablon a případových studií, jejíž pr

Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila, že byla IT analytickou agenturou Gartner, Inc. vyhodnocena jako lídr s největším podílem na světovém trhu v segmentu softwaru portálových produktů a nástrojů interakce s uživateli. Hodnocení vychází z celosvětových tržeb z prodeje softwaru za rok 2008.(1)www.ibm.com/websphere/portal/industry (US).

Kromě zdravotnických zařízení, pojišťoven a finančních institucí je IBM WebSphere Portal oblíbený také u státních úřadů po celém světě. Používají jej státní úřady ve všech zemích G8, 10 z 16 zemí Blízkého východu, 22 států USA a také 40 amerických federálních úřadů. Potenciální klienti IBM si mohou nejnovější verzi softwaru WebSphere Portal vyzkoušet prostřednictvím webové stránky IBM Lotus Greenhouse, kde se může zaregistrovat kdokoliv a odzkoušet si IBM WebSphere Portal, nový produkt IBM Mashup Center, Lotus Connections, Lotus Forms, Lotus Quickr a Lotus Sametime. Klienti tak mohou bezpečným a jednoduchým způsobem zhodnotit tyto produkty, aniž by je museli instalovat do vlastních prostředí.

Další informace o softwaru IBM WebSphere Portal najdete na www.ibm.com/software/lotus (US). Další informace o programu IBM pro obchodní partnery najdete na www.ibm.com/partnerworld (US).

(1) Zdroj: Gartner, Inc., Market Share: Application Infrastructure and Middleware Software, Worldwide, 2008, (Podíly na trhu: Software aplikační infrastruktury a střední vrstvy, celosvětový trh v roce 2008) Fabrizio Biscotti, 29. dubna 2009

Zdroj: http://www.ibm.com/news/cz/cs/